首页 / 陶瓷电容器 / C1608CH2E152J080AA
minImg
C1608CH2E152J080AA
TDK Corporation
型号:
C1608CH2E152J080AA
描述:
CAP CER 1500PF 250V CH 0603
库存 : 3050
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient CH
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF