C1608NP0240FGTS
ICM
型号:
C1608NP0240FGTS
品牌:
ICM
描述:
CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C1608NP0_S
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr ICM
Capacitance 24 pF