首页 / 陶瓷电容器 / C17CF0R7B-7ZN-X0T
minImg
C17CF0R7B-7ZN-X0T
Knowles Dielectric Labs
型号:
C17CF0R7B-7ZN-X0T
描述:
HIGH-Q MLCC (CF): 1111, 0.7 PF (
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Ratings -
Series CF
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 0.7 pF