首页 / 陶瓷电容器 / C1812C105M5RAC7800
minImg
C1812C105M5RAC7800
KEMET
型号:
C1812C105M5RAC7800
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 1.0UF 50V X7R 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SMD Comm X7R
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 1 µF