首页 / 陶瓷电容器 / C1812J105J1RAC7800
minImg
C1812J105J1RAC7800
KEMET
型号:
C1812J105J1RAC7800
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
库存 : 620
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SMD Comm X7R FO
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 1 µF