C2012C0G2E101J
TDK Corporation
型号:
C2012C0G2E101J
描述:
CAP CER 100PF 250V C0G 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 100 pF