首页 / 陶瓷电容器 / C2012JB1V226M125AC
minImg
C2012JB1V226M125AC
TDK Corporation
型号:
C2012JB1V226M125AC
描述:
CAP CER 22UF 35V JB 0805
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient JB
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 µF