首页 / 陶瓷电容器 / C2012X5R2E222M085AA
minImg
C2012X5R2E222M085AA
TDK Corporation
型号:
C2012X5R2E222M085AA
描述:
CAP CER 2200PF 250V X5R 0805
库存 : 3965
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF