首页 / 陶瓷电容器 / C2012X7R1C105K125AA
minImg
C2012X7R1C105K125AA
TDK Corporation
型号:
C2012X7R1C105K125AA
描述:
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series C
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF