KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.8165
$4.8165
10
$4.3377
$43.377
50
$3.75953
$187.9765
100
$3.2775
$327.75
500
$2.699102
$1349.551
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient | X8G |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | SMD Auto X8G HT150C HV |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 1000 pF |
| Features | Low ESL, High Voltage, High Temperature |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |