KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.864
$4.864
10
$4.38045
$43.8045
50
$3.79658
$189.829
100
$3.3098
$330.98
500
$2.725683
$1362.8415
1000
$2.531
$2531
2500
$2.482322
$6205.805
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Motor Run; Motor Start |
| Height - Seated (Max) | 2.303" (58.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | C274 |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | 470V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 3 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C274AC |