KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.5195
$5.5195
10
$4.90485
$49.0485
50
$4.29153
$214.5765
100
$3.92369
$392.369
500
$3.371892
$1685.946
1000
$3.126668
$3126.668
2500
$3.065365
$7663.4125
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Motor Run; Motor Start |
| Height - Seated (Max) | 2.303" (58.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | C274 |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | 470V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 5 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C274AC |