Excelitas Technologies
型号:
C30724PH
封装:
-
批次:
-
描述:
SENSOR PHOTODIODE 920NM TO18-2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$17.898
$17.898
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Responsivity @ nm | 8.5 A/W @ 920nm |
| Spectral Range | 400nm ~ 1100nm |
| Diode Type | Avalanche |
| Viewing Angle | - |
| Response Time | 5ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 920nm |
| Series | - |
| Package / Case | TO-18-2 Metal Can |
| Current - Dark (Typ) | 20nA |
| Active Area | 0.50mm Dia |
| Mfr | Excelitas Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 350 V |
| Package | Bulk |
| Color - Enhanced | - |
| Base Product Number | C30724 |