首页 / 保险丝 / C310T-3.15-R-TR1
minImg
C310T-3.15-R-TR1
Eaton - Electronics Division
型号:
C310T-3.15-R-TR1
描述:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 36.4
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 14.68 mOhms
Color -
Approval Agency CQC, cURus, KTL, VDE
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.453" L (4.00mm x 11.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series -
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V