C315C152M1U5CA
KEMET
型号:
C315C152M1U5CA
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 1500PF 100V Z5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 1500 pF