首页 / 陶瓷电容器 / C315C471K2R5TA7301
minImg
C315C471K2R5TA7301
KEMET
型号:
C315C471K2R5TA7301
描述:
CAP CER 470PF 200V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Mfr KEMET
Capacitance 470 pF