首页 / 陶瓷电容器 / C315C751F3G5TA7301
minImg
C315C751F3G5TA7301
KEMET
型号:
C315C751F3G5TA7301
描述:
CAP CER 750PF 25V C0G/NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mfr KEMET
Capacitance 750 pF