C320C473M5U5CA
KEMET
型号:
C320C473M5U5CA
描述:
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Mfr KEMET
Capacitance 0.047 µF