首页 / 陶瓷电容器 / C3216C0G1H562J/0.85
minImg
C3216C0G1H562J/0.85
TDK Corporation
型号:
C3216C0G1H562J/0.85
描述:
CAP CER 5600PF 50V C0G 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 5600 pF