首页 / 陶瓷电容器 / C3216X5R2E333K160AA
minImg
C3216X5R2E333K160AA
TDK Corporation
型号:
C3216X5R2E333K160AA
描述:
CAP CER 0.033UF 250V X5R 1206
库存 : 888
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF