首页 / 陶瓷电容器 / C3216X7R1H105M160AE
minImg
C3216X7R1H105M160AE
TDK Corporation
型号:
C3216X7R1H105M160AE
描述:
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
库存 : 5711
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF