首页 / 陶瓷电容器 / C3225X7S3A472M160AA
minImg
C3225X7S3A472M160AA
TDK Corporation
型号:
C3225X7S3A472M160AA
描述:
CAP CER 4700PF 1KV X7S 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4700 pF