首页 / 陶瓷电容器 / C323C103K1R5TA7317
minImg
C323C103K1R5TA7317
KEMET
型号:
C323C103K1R5TA7317
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 10000 pF