首页 / 陶瓷电容器 / C323C125M5N5TATR
minImg
C323C125M5N5TATR
KEMET
型号:
C323C125M5N5TATR
描述:
CAP CER 1.2UF 50V X8L RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8L
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X8L HT150C
Mfr KEMET
Capacitance 1.2 µF