首页 / 陶瓷电容器 / C324C272J3G5TA7301
minImg
C324C272J3G5TA7301
KEMET
型号:
C324C272J3G5TA7301
描述:
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 2700 pF