C330C155M5U5CA
KEMET
型号:
C330C155M5U5CA
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 1.5UF 50V Z5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 1.5 µF