首页 / 陶瓷电容器 / C333C273GAG5TA7301
minImg
C333C273GAG5TA7301
KEMET
型号:
C333C273GAG5TA7301
描述:
CAP CER 0.027UF 250V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.027 µF