C41-BA12H-NAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-BA12H-NAO
描述:
PMI .250" LED 12V TAB DIFF AMBER
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 60°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 16mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 41
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Package Bulk
Wavelength - Peak 583nm
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Base Product Number C41-BA12H
Lens Size 7.11mm Dia