C41-BR12H-CRO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-BR12H-CRO
描述:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR RED
用户指南
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Viewing Angle 60°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 41
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Package Bulk
Wavelength - Peak 635nm
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Base Product Number C41-BR12H
Lens Size 7.11mm Dia