C41-GAR15H-CYO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-GAR15H-CYO
描述:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR GREE
用户指南
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Viewing Angle 50°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 41
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak -
Lens Color Yellow
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 7.11mm Dia