首页 / 陶瓷电容器 / C410C222K1R5CA7200
minImg
C410C222K1R5CA7200
KEMET
型号:
C410C222K1R5CA7200
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AxiMax 400 Comm X7R
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KEMET
Capacitance 2200 pF