C44UVGT6300T87K
KEMET
型号:
C44UVGT6300T87K
品牌:
KEMET
描述:
CAP FILM DC LINK 300 UF 1800 VDC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 10.650" (270.50mm)
Tolerance ±10%
Termination Threaded, Female
Lead Spacing 1.260" (32.00mm)
Size / Dimension 3.346" Dia (85.00mm)
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2 mOhms
Series C44U-T
Voltage Rating - DC 1800V (1.8kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 300 µF