首页 / 陶瓷电容器 / C4532NP01H154J250KA
minImg
C4532NP01H154J250KA
TDK Corporation
型号:
C4532NP01H154J250KA
描述:
CAP CER 0.15UF 50V NP0 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF