C48-16R22-12P-402
Cinch Connectivity Solutions
型号:
C48-16R22-12P-402
描述:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 1.152" (29.26mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-12
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C