C4AF3BW5160F3NK
KEMET
型号:
C4AF3BW5160F3NK
品牌:
KEMET
描述:
FILM CAP AC, 16 UF, 10%, 400 VAC
库存 : 21
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.980" (50.30mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.8 mOhms
Series C4AF
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 400V
Mfr KEMET
Capacitance 16 µF