KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.2705
$2.2705
10
$1.83825
$18.3825
50
$1.60436
$80.218
100
$1.403815
$140.3815
500
$1.069567
$534.7835
1000
$0.935874
$935.874
2500
$0.902452
$2256.13
5000
$0.869032
$4345.16
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 0.992" (25.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.512" W (31.50mm x 13.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 12.9 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 800V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 4 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQIB |