KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.9805
$3.9805
10
$3.21005
$32.1005
50
$2.76032
$138.016
100
$2.50363
$250.363
500
$1.861658
$930.829
1000
$1.733275
$1733.275
2500
$1.669074
$4172.685
5000
$1.636983
$8184.915
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.150" (29.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 10 mOhms |
| Series | C4AQ-P |
| Voltage Rating - DC | 900V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 5 µF |
| Features | Long Life, Low ESL |
| Package | Bulk |