KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.2015
$3.2015
10
$2.5802
$25.802
50
$2.21882
$110.941
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.189" (30.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Size / Dimension | 1.654" L x 1.693" W (42.00mm x 43.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9.5 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 900V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 5.2 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQOB |