C4AQOBW5140P3JJ
KEMET
型号:
C4AQOBW5140P3JJ
品牌:
KEMET
描述:
CAP FILM 14UF 5% 900VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.465" (37.20mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.9 mOhms
Series C4AQ-P
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 14 µF