KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.906
$10.906
10
$10.3588
$103.588
50
$8.72309
$436.1545
100
$8.17779
$817.779
500
$7.251008
$3625.504
1000
$6.814844
$6814.844
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 2.256" (57.30mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Size / Dimension | 1.654" L x 1.496" W (42.00mm x 38.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 3 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 1200V (1.2kV) |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 22 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQPE |