KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.3455
$10.3455
10
$9.8287
$98.287
50
$8.27697
$413.8485
100
$7.759695
$775.9695
500
$6.88028
$3440.14
1000
$6.466432
$6466.432
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.783" (45.30mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 2.067" (52.50mm) |
| Size / Dimension | 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5.9 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 1100V (1.1kV) |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 24 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQQB |