C4AQQEW5270M3CJ
KEMET
型号:
C4AQQEW5270M3CJ
品牌:
KEMET
描述:
CAP FILM 27UF 5% 1.1KVDC RADIAL
库存 : 72
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.256" (57.30mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 1.496" W (42.00mm x 38.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.8 mOhms
Series C4AQ-M
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 27 µF