KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$12.4165
$12.4165
10
$11.7933
$117.933
50
$9.9313
$496.565
100
$9.310665
$931.0665
500
$8.255443
$4127.7215
1000
$7.758878
$7758.878
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 2.256" (57.30mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Size / Dimension | 1.654" L x 1.496" W (42.00mm x 38.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.8 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 1100V (1.1kV) |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 27 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQQE |