C4AULBW5400M3HK
KEMET
型号:
C4AULBW5400M3HK
品牌:
KEMET
描述:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
库存 : 132
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 132
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.8 mOhms
Series C4AU
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 40 µF