Wolfspeed, Inc.
型号:
C4D30120D
品牌:
封装:
TO-247-3
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 1200V 21.5A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$31.255
$31.255
10
$28.82965
$288.2965
100
$24.61849
$2461.849
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 1200 V |
| Series | Z-Rec® |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 15 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Wolfspeed, Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 21.5A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | C4D30120 |