C566D-GFF-CX34Q8S1
CreeLED, Inc.
型号:
C566D-GFF-CX34Q8S1
封装:
5mm Oval
描述:
LED GREEN DIFFUSED 5MM OVAL T/H
用户指南
Wavelength - Dominant 527nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 70° x 30°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 6610mcd
Height (Max) 11.90mm
Product Status Active
Supplier Device Package 5mm Oval
Series Screen Master®
Lens Style Oval with Domed Top
Package / Case Radial
Mfr CreeLED, Inc.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.4V
Lens Color Green
Package Bulk
Wavelength - Peak -
Base Product Number C566D
Lens Size 5.20mm x 4.60mm