Wolfspeed, Inc.
型号:
C6D10170H
品牌:
封装:
TO-247-2
批次:
-
描述:
10A 1700V SIC, SCHOTTKY DIODE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$14.364
$14.364
10
$12.6559
$126.559
100
$10.945995
$1094.5995
500
$9.919786
$4959.893
1000
$9.098844
$9098.844
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 1227pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 18 µA @ 1700 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 10 A |
| Mfr | Wolfspeed, Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1700 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 40A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | C6D10170 |