Wolfspeed, Inc.
型号:
C6D20065H
品牌:
封装:
TO-247-2
批次:
-
描述:
SIC, SCHOTTKY DIODE,20A, 650V, T
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.923
$7.923
10
$6.7925
$67.925
100
$5.6601
$566.01
500
$4.994188
$2497.094
1000
$4.494773
$4494.773
2000
$4.211778
$8423.556
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.27 V @ 20 A |
| Mfr | Wolfspeed, Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | C6D20065 |