C870CF45400SG0J
KEMET
型号:
C870CF45400SG0J
品牌:
KEMET
描述:
CAP FILM 40UF 5% 470VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Tolerance ±5%
Termination Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Ratings -
Series C87
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 470V
Mfr KEMET
Capacitance 40 µF