首页 / 陶瓷电容器 / C901U102MYWDCA7317
minImg
C901U102MYWDCA7317
KEMET
型号:
C901U102MYWDCA7317
描述:
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Mfr KEMET
Capacitance 1000 pF