首页 / 陶瓷电容器 / C901U120JZSDCAWL45
minImg
C901U120JZSDCAWL45
KEMET
型号:
C901U120JZSDCAWL45
描述:
CAP CER 12PF 440VAC SL RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Mfr KEMET
Capacitance 12 pF